The Light-Powered Zigbee Configurable Switch is a wireless transmitter that works with a compatible Zigbee hub, using a solar panel to generate and store power from natural or artificial light sources for its built-in transmitter, which sends radio signals to control Zigbee systems remotely; it features four buttons supporting short press, double click, and long press, with each action and controlled device or zone configurable through a Zigbee app after pairing.
| Type d'interrupteur | Commutateur GP Zigbee configurable |
|---|---|
| Plage de transmission | 10 à 30 m (typique) |
| Radiofréquence | 2.4GHz |
| Alimentation électrique | Light-Powered (any natural/artificial light source) |
| Boutons | 4 |
| Dimensions | 80x80x10.3mm |
| Température de fonctionnement | -25℃ ~ +45℃ |
| Humidité de travail | 10% ~ 95% RH sans condensation |
| Niveau d'étanchéité | IP20 |
| Garantie | 5 ans |

