Product Description. The IP65 multi-sensor is DALI-2 and D4i certified device which combines motion sensor and light sensor. The device performs motion detection and measures illuminance level. The D4i certified multi-sensor can be easily integrated into D4i LED drivers or luminaires seamlessly, and with standard zhaga interface socket, the sensor can easily fit into various luminaires with no tools required. The sensor-equipped luminaires just need to be connected to mains power. The result. is increased occupant comfort and significant energy savings that meet the most demanding building energy codes. The sensor is IP65 rating, which enables it. to be used for outdoor luminaires. The multi-sensor is D4i certified and can be powered by an AUX 24V power supply in the D4i driver or D4i luminaires, it. can also be powered by an external power supply when using with non-D4i DALI drivers.
| Dimensiones | Cabezal del sensor: D50 mm*H35 mm, Receptáculo: D30 mm |
|---|---|
| Montaje | M 20×1,5 rosca |
| Thread length | 18.5 mm |
| Recipiente | D30 mm |
| Dimensiones de la junta | D36,5 mm |
| Cables | AWM1015, 20AWG, 6″(120 mm) |
| Detección de movimiento (62386 – 303) | Sensor de microondas |
| Microondas de alta frecuencia | Banda ISM de 5,8 GHz ±75 MHz |
| Sensibilidad de detección | 0-15 Configurable, 0 es la sensibilidad más alta |
| Sensor de luz (62386 – 304) | Evento: 0-1000 lux (10 bits), resolución: 10 lux |
| Altura de montaje | Hasta 15 m (49 pies), altura recomendada: 4-8 m (13-26 pies) |
| Ángulo de detección | 150° (pared), 360° (techo) |
| Función | Configurable |

