The IP65 motion sensor combines presence sensing, daylight harvesting, 0-10V dimming and Casambi radio technology. The sensor can work with 0-10V dim-to-off LED drivers, and the luminaires just need to be connected to mains power. The result is increased occupant comfort and significant energy savings that meet the most demanding building energy codes.
| Información eléctrica | |
|---|---|
| Fuente de alimentación | 12-24 VDC, Max.30mA @24V |
| Salida de señal 0-10V | 20 mA |
| Controlar | 0-10V |
| Terminales de marcado | V+, GND(DIM-), DIM+ |
| Indicadores de estado | Verde (puesta en marcha), Rojo (detección de movimiento) |
| Detección | |
| Detección de movimiento | PIR |
| Aprovechamiento de la luz diurna | SÍ |
| Altura de montaje | Max. 17m, recommended height: 12-15m |
| Ángulo/Rango de detección | 360° (techo)/18m(Diámetro) |
| Medio ambiente | |
| Temperatura de funcionamiento | 0 ℃ a 45 ℃ |
| Humedad de funcionamiento | 0-95%(sin condensación) |
| Certificación de seguridad | Certificación cULus, CE |

