Product Description. Based on latest ZigBee 3.0 protocol, this ZigBee smart outlet enables to control ON/OFF of the load, and supports max. 16 scenes.
With 5 endpoints and 4 AC outputs and 2 USB ports, this ZigBee device supports Touchlink commissioning. And its 4 AC outputs can be controlled individually.
With waterproof grade of IP20, its outlet supports find and bind mode to bind a ZigBee remote, supports zigbee green power and can bind max. 20 zigbee green power switches.
| Profil Zigbee | 0x0104(ZHA) |
|---|---|
| Identifiant de l'appareil | 0x000A (unité enfichable) |
| Radiofréquence | 2.4GHz |
| Tension d'entrée | AC200-240V, 50/60Hz |
| Charge maximale | Total 16A |
| Nombre de sorties CA | 4 |
| Charge de sortie CA | Max. 16 A/sortie, total 16 A pour 4 sorties |
| Nombre de ports USB | 2 |
| Tension de sortie USB | 5 V CC |
| Charge de sortie USB | Max. 2,1 A/sortie, total 3,1 A pour 2 sorties |
| Température de fonctionnement | 0 à 40℃ |
| Humidité relative | 8% à 80% |
| Dimensions | 350 × 68 × 40 (mm) |

