The Wall Mounted RF AC Dimmer is rotation-sensitive and compatible with all universal series RF receivers.
Operating at a radio frequency of 916.5 MHz, it allows for single color control of 1 zone of an RF receiver. Featuring a safe and reliable full isolation design, this dimmer provides an efficient solution for managing AC dimming in various lighting applications.
| Désignation | Variateur AC RF |
|---|---|
| Raccordement électrique | L,N Secteur CA |
| Tension de service | 100-240V AC |
| Courant d'entrée | 15mA max |
| Sortie | Signal RF |
| Perm. Section du câble | 1...4 mm2 |
| Température ambiante | 0...+50℃ |
| Type de protection | IP 20 |
| Classe de protection | II |
| Dimensions | 75x120x53mm |

