The Wall Mounted RF AC CCT Controller is rotation-sensitive and operates at a 916.5MHz radio frequency, ensuring compatibility with all universal series RF receivers. It provides control over CCT color for one zone of an RF receiver, with a safe and reliable full isolation design for enhanced performance.
| Désignation | RF AC CCT Controller |
|---|---|
| Raccordement électrique | L, N Secteur AC |
| Tension de service | 100-240V AC |
| Courant d'entrée | 15mA max |
| Sortie | Signal RF |
| Perm. Section du câble | 1...4 mm2 |
| Température ambiante | 0...+50℃ |
| Type de protection | IP 20 |
| Classe de protection | II |
| Dimensions | 75 120 x x53mm |

