The light-powered Zigbee GP switch is a wireless transmitter that communicates with a wide variety of Zigbee compatible systems. The switch uses a solar panel which generates and stores power from any natural or artificial light source to power a built-in transmitter. This transmitter sends wireless radio signals that are used to remotely control a compatible system.
| Type d'interrupteur | DIM Control |
|---|---|
| Plage de transmission | 10 à 30 m (typique) |
| Radiofréquence | 2.4GHz |
| Alimentation électrique | Light-Powered (any natural/artificial light source) |
| Boutons | 4 |
| Dimensions | 80x80x10.3mm |
| Température de fonctionnement | -20 °C à +45 °C |
| Humidité de travail | 10%~95% RH sans condensation |
| Niveau d'étanchéité | IP20 |
| Garantie | 5 ans |

