SR-2400AMP is a universal DALI signal repeater with built-in bus power supply, which can prolong DALI signal transmission distance of DALI circuit, with built-in DALI bus power supply, the dali repeater enables to establish a subordinate dali circuit from the main DALI circuit without extra DALI power supply required.
| Alimentation électrique | 100V-240V AC |
|---|---|
| Consommation électrique typique DALI IN | < 2 mA |
| Consommation électrique typique DALI OUT | PS DALI intégré : jusqu'à 150 mA |
| Entrée/sortie | DALI/DALI |
| Section transversale du fil | 0.5 …2.5 mm2 |
| Montage | Plafond à distance |
| Dimension | 170 x 59 x 29 mm |
| Température ambiante | -20 °C à +50 °C |
| Classe de protection | IP20 |

