The ceiling-mounted sensor SR-SV9030D-PIR-D is a PIR Bluetooth-to-DALI sensor powered by DALI Bus, with a 10A relay output. It receives Bluetooth mesh signal input and provides DALI output signal. The sensor combines occupancy sensing, daylight harvesting, DALI dimming, and Silvair Bluetooth into one device. It utilizes a Bluetooth® Low Energy (BLE) mesh network. Commissioning can be performed through the SILVAIR mobile app or desktop site.
| Tension de fonctionnement | Powered by DALI BUS |
|---|---|
| Sortie | BUS DALI |
| Norme CEM (EMC) | EN55015, EN61000, EN61547 |
| Norme de sécurité (LVD) | EN60669-1, EN60669-2-1 AS/NZS60669-1/-2-1 |
| ROUGE | EN300328, EN301489-1/-17 |
| Certification | ENEC, CE , EMC, RED, RCM |
| Détection des mouvements | Max.10m @ 3m height |
| Installation | Max.6m |
| Température de fonctionnement | Ta: -20℃~ +50℃ |
| Indice de protection IP | IP44(Front-face) |
| Dimension | φ90*52mm(without surface kit) |
| Matériau | Retardateur de flamme/ABS |
| Classe de protection | Classe II |
| Bornier/taille des fils | 0.5mm – 1.5mm solid or stranded |
| Longueur du fil à dénuder | 6-7mm |

