The ceiling-mounted sensor SR-SV9030B-PIR-LBV is a low-bay (LB) Bluetooth-to-0-10V sensor powered by 100-277VAC, with a 5A relay output. It receives Bluetooth mesh signal input and provides a 0-10V analog output signal. The 0-10V dimming output has a maximum 20mA current output, which can connect to a minimum of 10PCS 0-10V drivers. The sensor combines occupancy sensing, daylight harvesting, 0-10V dimming, and Silvair Bluetooth into one device. It utilizes a Bluetooth® Low Energy (BLE) mesh network. Commissioning can be performed through the SILVAIR mobile app or desktop site.
| Tension de fonctionnement | 100-277VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Puissance en attente | <0.5W |
| Relais | Résistif : Max. 10A @ 250VAC/277VAC Inductif : TV-8 120VAC |
| Norme EMC (EMC) | EN55015, EN61000, EN61547 |
| Norme de sécurité (LVD) | EN60669-1, EN60669-2-1 AS/NZS60669-1/-2-1 |
| ROUGE | EN300328, EN301489-1/-17 |
| Certification | ENEC, CE , RED,UL |
| Détection des mouvements | Max. φ10-12m @ 3m de hauteur |
| Installation | 2-6m, Max.6m |
| Température de fonctionnement | Ta : -10°C ~ +50°C |
| Indice de protection IP | IP20 |
| Dimension | Voir ci-dessous |
| Matériau | Retardateur de flamme/ABS |
| Classe de protection | Classe II |
| Bornier/taille des fils | Ligne AC : 18 AWG Ligne de signal : 22 AWG |
| Longueur du fil à dénuder | 10 mm |

