The Battery Powered Scene Control Zigbee GP Switch is a wireless transmitter designed to work with a wide range of Zigbee-compatible systems, using a CR2430 battery to power its built-in transmitter, which sends radio signals for remote control of connected devices.
| Type d'interrupteur | Contrôle de scène |
|---|---|
| Plage de transmission | 10 à 30 m (typique) |
| Radiofréquence | 2,4 GHz (canaux Zigbee 11-26) |
| Alimentation électrique | 3 V (1 pile CR2430) |
| Boutons | 4 |
| Dimensions | 80,5 × 80,5 × 14,7 mm / 86 × 86 × 14 mm |
| Température de fonctionnement | -25℃ ~ +45℃ |
| Humidité de travail | 10% ~ 95% RH sans condensation |
| Niveau d'étanchéité | IP20 |
| Garantie | 5 ans |

