The 7 in 1 Casambi LED Controller works seamlessly with the Casambi network, allowing you to control the ON/OFF, light intensity, color temperature, and RGB color of connected LED lights. It can be operated via the Casambi App or Casambi wall switches, providing easy commissioning and control.
Utilizing Casambi Bluetooth technology with a 2.4GHz radio frequency, it offers a radio range of up to 164 feet (50m) in open space, with the actual range depending on the installation environment. The controller is also compatible with existing push switches, which can be configured through the Casambi App to manage elements, luminaires, groups, or scenes.
| Tension d'entrée | 12-48VDC |
|---|---|
| Courant de sortie | Max. 8A/CH@12V/24V Max. 6A/CH@36V Max. 4A/CH@48V |
| Puissance de sortie | Max. 96W/CH@12V Max. 192W/CH@24V Max. 216W/CH@36V Max. 192W/CH@48V |
| Courant nominal du connecteur | Max. 20A |
| Taille du fil | 0.05-3.3mm2 (12-30AWG) |
| Remarques | Tension constante |
| Taille (LxLxH) | 170 x 59 x 29 mm |
| Température ambiante | -20℃ ~ +50℃ |
| Max. Température de l'enveloppe | 75℃ |

