The 4 in 1 Universal Zigbee LED Controller is a Zigbee 3.0-based device that supports four selectable modes—DIM, CCT, RGBW, and RGB+CCT—configured via a dial switch, enabling control of on/off, brightness, color temperature, and RGB color of connected LED lights. It supports direct pairing with compatible Zigbee remotes via Touchlink, allows self-forming Zigbee networks without a coordinator, and offers find and bind mode for remote binding. The controller is compatible with universal Zigbee gateways, remotes, and supports up to 20 Zigbee Green Power switches.
| Tension d'entrée | 12-48VDC |
|---|---|
| Courant de sortie | Max. 8A/CH@12V/24V Max. 6A/CH@36V Max. 4A/CH@48V |
| Puissance de sortie | Max. 96W/CH@12V Max. 192W/CH@24V Max. 216W/CH@36V Max. 192W/CH@48V |
| Courant nominal du connecteur | Max. 20A |
| Taille du fil | 0,05 à 3,3 mm². (12-30AWG) |
| Remarques | Tension constante |
| Taille (LxLxH) | 170 x 59 x 29 mm |
| Température ambiante | -20℃ +50℃ |
| Max. Température de l'enveloppe | 75℃ |

