The 2.4GHz Mesh Motion Sensor is designed for indoor applications and utilizes a 2.4GHz mesh network for seamless communication. Featuring PIR motion detection and daylight harvesting, it works with 0-10V dim-to-off LED drivers for efficient lighting control. The sensor provides autonomous sensor-based control and can be operated through a smartphone app or 2.4GHz mesh remote controls. It is intended for ceiling recessed installation.
| Dimensions / Poids | Voir les dimensions |
|---|---|
| Découpe de trous | 70-73 mm |
| Matériau / Couleur | ABS / Blanc |
| Calibre de fil | 26-16 AWG (0,2-1,3 mm2) |
| Longueur de bande | 0,28-0,35 po / 7-9 mm |
| Radiofréquence | 2,4 GHz |
| Protocole sans fil | 2.4GHz RF Mesh |
| Portée sans fil | 100 feet (30m) Line of Sight FCC/IC, CE |
| Certification radio | 100 feet (30m) Line of Sight FCC/IC, CE |
| Type de détection de présence | Capteur PIR |
| Sensibilité de détection | 0-15, 0 correspond à la sensibilité maximale 100%, 15 correspond à la sensibilité minimale. |
| Plage de détection Lux | 0-1000 lux |
| Hauteur de montage | Hauteur recommandée : 2,5 m |
| Angle de détection | 130° |
| Plage de température de fonctionnement | 32 °F à 104 °F / 0 °C à 40 °C (utilisation en intérieur uniquement) |
| Humidité de fonctionnement | 0-95% (non condensing) cULus Listed, CE |
| Certification de sécurité | 0-95% (non condensing) cULus Listed, CE |
| Input Voltage Current Consumption | 12/24 VCC |
| Input Voltage Current Consumption | < 30 mA (lorsque la méthode de gradation = sink) |
| Commande de gradation | Analog (0-10V) 4mA (sink) / 20mA (source) |
| Sortie de gradation | Analog (0-10V) 4mA (sink) / 20mA (source) |
| Indicateurs d'état | Rouge (détection de mouvement) |

