Product Description. The ceiling mount multi-sensor is DALI-2 device which combines motion sensor and light sensor. The device performs motion detection and measures illuminance level. The DALI-2 multi-sensor can work with D4i LED drivers or luminaires,the luminaires just need to be connected to mains power. The result is increased occupant comfort and significant energy savings that meet the most demanding building energy codes. The sensor is suitable for low bay applications which need sensor based automation.
| Dimensiones / Peso | Ver dimensiones |
|---|---|
| Agujero de corte | 70-73 mm |
| Material / Color | ABS / Blanco |
| Calibre del cable | 26-16 AWG (0,2-1,3 mm2) |
| Longitud de la banda | 0,28-0,35 pulg. / 7-9 mm |
| Fuente de alimentación | Bus DALI |
| Max. DALI Current Draw | 6mA |
| Controlar | DALI |
| Terminales de marcado | DA, DA |
| Motion Detection Indicator | Rojo (detección de movimiento) |
| DALI Indicator | Green (DALI) |
| Detección de movimiento (62386 – 303) | Sensor PIR |
| Sensor de luz (62386 – 304) | Evento: 0-1000 lux (10 bits), resolución: 10 lux |
| Altura de montaje | recommended height: 8ft (2.5m) |
| Ángulo de detección | 130° |
| Función | Configurable |
| Temperatura de funcionamiento | 32℉ a 104℉ / 0℃ a 40℃ (sólo en interiores) |
| Humedad de funcionamiento | 0-95% (sin condensación) |
| Certificación de seguridad | Certificación cULus, CE |

