Based on latest ZigBee 3.0 protocol, this ZigBee smart outlet enables to control ON/OFF of the load, and supports max. 16 scenes. With 5 endpoints and 4 AC outputs and 2 USB ports, this ZigBee device supports Touchlink commissioning. And its 4 AC outputs can be controlled individually. With waterproof grade of IP20, its outlet supports find and bind mode to bind a ZigBee remote, supports zigbee green power and can bind max. 20 zigbee green power switches.
| Zigbee-Profil | 0x0104(ZHA) |
|---|---|
| Geräte-ID | 0x000A(Einsteckeinheit) |
| Funkfrequenz | 2.4GHz |
| Eingangsspannung | AC200-240V,50/60Hz |
| Max. Belastung | Total 16A |
| Anzahl der AC-Ausgänge | 4 |
| AC Output Load | Max. 16A/output, total 16A for 4 outputs |
| Number of USB Port | 2 |
| USB Output Voltage | 5VDC |
| USB Output Load | Max. 2.1A/output, total 3.1A for 2 outputs |
| Betriebstemperatur | 0 bis 40℃ |
| Relative Luftfeuchtigkeit | 8% bis 80% |
| Abmessungen | 350×68×40(mm) |

