The IP65 motion sensor combines motion sensor and light sensor. The device performs motiondetection and measures illuminance level. With standard ZHAGA Book 18 interface socket, the sensor can easily fit into various luminaires with no tools required.
| Abmessungen | Sensorkopf: D50mm*H35mm, Buchse: D30mm |
|---|---|
| Montage | Gewinde M 20×1,5 |
| Gewinde Länge | 18,5 mm |
| Steckdose | D30mm |
| Abmessungen der Dichtung | T36,5 mm |
| Drähte | AWM1015, 20AWG, 6″(120mm) |
| Stromversorgung | 12-24 VDC |
| 0-10V BUS Current Output | Max. 20mA |
| Kontrolle | 0-10v |
| Markierungsklemmen | V+, GND(DIM-), DIM+ |
| Status-Anzeigen | Rot (Inbetriebnahme), Grün (Bewegungserkennung) |
| Bewegungserkennung | Mikrowellen-Sensor |
| Mikrowelle Hochfrequenz | 5,8 GHz ±75 MHZ ISM-Band |
| Montagehöhe | 40 Fuß (12m), Max. 45 Fuß (13m) |
| Erfassungswinkel/Reichweite | 360° (celing) |
| Betriebstemperaturbereich | 40°F to 104°F/-40°C to 70°C |
| Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 0-95%(nicht kondensierend) |
| Sicherheitszertifizierung | cULus-gelistet, CE |

