The Smart SPI Controller is designed to control RGBW pixel lights with SPI signal output. It offers Tuya WiFi control for easy configuration and operation via the smart app, and can address up to 1020 pixels simultaneously. The built-in, backlit OLED panel displays information about the controlled pixel lights, while supporting UCS2904BH driving IC. It also enables segment control and supports both preset and customized color patterns.
| Input Voltage | DC5V/DC12-24V |
|---|---|
| Input Current | 0.2A Max |
| Input Signal | WiFi |
| Output Signal | SPI |
| Supported IC Type | UCS2904BH |
| Driving Pixels | Max. 1020 |
| Product Dimension | 170×53.4x28mm |
| Working Temperature | -20℃ ~ +50℃ |
| Waterproof Grade | IP20 |