The NFC Programmable DALI Dimmer (1 channel) is designed for compatibility with all DALI systems on the market. It features a built-in DALI-2 interface and allows for easy configuration of multiple parameters using an NFC tool. With one DALI address input and one channel PWM output, this dimmer provides a flexible solution for your lighting control needs while complying with industry standards.
| Input Voltage | 12-48VDC |
|---|---|
| Output Current | 1*8A |
| Output Power | 1*(96-384)W |
| Remarks | Constant voltage |
| Size(LxWxH) | 95x37x20mm |
| DALI Consumption | 2mA |
| Dimming Range | 0.1%-100% |
| Ambient Temperature | -20℃ ~ +50℃ |