This Homeelife to DALI gateway supports addressing, grouping, and scene configuration for up to 64 DALI devices, including DT6 and DT8 types (Tc, XY, RGBWA). With a built-in 250mA DALI power supply, it eliminates the need for extra wiring. Easily configured via the Homeelife App, it enables wireless independent control and supports up to 80–100 gateways per network.
| Power Supply | 100-240Vac |
|---|---|
| Output Voltage | 16Vdc |
| Output DALI bus power | 250mA max. |
| Radio protocol | Bluetooth |
| Operation Frequency | 2.4GHz |
| Operating temperature | -20℃~50℃ |
| Relative humidity | 8% to 80% |
| Dimensions | 170x59x29mm |