SR-2303P (4 in 1) is a multifunction UL & CE approved LED dimmer with DALI, Push, Phase Cut, 0/1-10V 4 dimming interfaces in 1. It is designed with dip switch to select different dimming interfaces.
The LED dimmer has 1 channel 12V/24V/36V/48VDC constant voltage output which can support up to 20A. It is designed with 12-48VDC input.
This phase control LED dimmer supports both leading edge and trailing edge dimming input and can be compatible with universal phase cut dimmers. The DALI LED dimmer complies to DALI standards IEC 62386-101, IEC 62386-102, IEC 62386-207 and match all DALI systems in the market.
While selecting 0/1-10V interface, it can be Compatible with universal 0/1-10V dimmers.
| Input Voltage | 12-36VDC |
|---|---|
| Output Current | 1x20A |
| Output Power | 1x(240-720)W |
| Remarks | Constant voltage |
| Size(LxWxH) | 170×53.4x28mm |
| Dimming Input | DALI&AC Push& 0/1-10V&Phase Cut |
| DALI Consumption | 2mA |
| Dimming Range | 0.1%-100% |
| Ambient Temperature | ~-20℃ ~ +50℃ |