SR-2400AMP is a universal DALI signal repeater with built-in bus power supply, which can prolong DALI signal transmission distance of DALI circuit, with built-in DALI bus power supply, the dali repeater enables to establish a subordinate dali circuit from the main DALI circuit without extra DALI power supply required.
| Power supply | 100V-240V AC |
|---|---|
| Typ. current consumption DALI IN | < 2mA |
| Typ. current consumption DALI OUT | Integrated DALI PS: up to 150mA |
| Input/output | DALI/DALI |
| Wire cross section | 0.5 …2.5 mm2 |
| Mounting | Remote ceiling |
| Dimension | 170x59x29mm |
| Ambient temperature | -20℃ to +50℃ |
| Protection class | IP20 |