This DALI-2 compliant LED controller supports DT6 protocol and is compatible with all DALI systems on the market. It features 1 DALI address input with 1-channel PWM output and a built-in 50mA DALI bus power supply. Output current (500–1650mA) is factory configurable. A built-in boost circuit ensures stable operation under fluctuating battery voltage. IP67-rated and equipped with quick connectors for easy installation.
| Input Voltage | 20-28VDC |
|---|---|
| Output Voltage | 18-24VDC |
| Output Current | 500-1650mA settable in factory |
| Output DALI bus power | 50mA |
| Output Power | 40W max. |
| Remarks | Constant current |
| Working Temperature | -35℃ – 65℃ |
| Product Size | 154.4×42.2x29mm |