The Casambi Wireless IP65 ZHAGA-BOOK 18 DALI-2 Sensorless Controller is compatible with DALI-2 D4i drivers or non-D4i drivers, offering broadcast control functionality. It features a ZHAGA Book 18 socket and is suitable for outdoor applications.
| Power Supply | 12-24VDC |
|---|---|
| Power Consumption | Max. 20mA |
| Control | DALI-2 |
| Marking Terminals | V+, DA-, DA+ |
| Transceiver Frequency | 2.4GHz ISM band |
| Radio Range | 164 feet (50m) in open field |
| Radio Certification | FCC/IC, CE |
| Features | DALI broadcast, Individual/group addressing, Scene control Scheduler control |
| Operating Temperature Range | 0°C to 40℃ |
| Operating Humidity | 0-95% (non condensing) |
| Safety Certification | cULus Listed, CE |