The Wall Mounted RF AC Dimmer is rotation-sensitive and compatible with all universal series RF receivers.
Operating at a radio frequency of 916.5 MHz, it allows for single color control of 1 zone of an RF receiver. Featuring a safe and reliable full isolation design, this dimmer provides an efficient solution for managing AC dimming in various lighting applications.
| Designación | Regulador RF CA |
|---|---|
| Conexión eléctrica | L,N AC mains |
| Voltaje de funcionamiento | 100-240 V CA |
| Corriente de entrada | 15 mA máx. |
| Salida | Señal de radiofrecuencia |
| Perm. Sección transversal del cable | 1…4 mm² |
| Temperatura ambiente | 0…+50℃ |
| Tipo de protección | IP 20 |
| Clase de protección | II |
| Dimensiones | 75x120x53mm |

