The Wall Mounted RF AC Dimmer is rotation-sensitive and operates at a 869.5/434MHz radio frequency, offering compatibility with all universal series RF receivers. It allows for control of single-color lighting across one zone of an RF receiver, featuring a safe and reliable full isolation design for enhanced functionality and durability.
| Designación | Regulador RF CA |
|---|---|
| Conexión eléctrica | L, N Red eléctrica de CA |
| Voltaje de funcionamiento | 100-240 V CA |
| Corriente de entrada | 15 mA máx. |
| Salida | Señal de radiofrecuencia |
| Perm. Sección transversal del cable | 1…4 mm² |
| Temperatura ambiente | 0…+50 ℃ |
| Tipo de protección | IP 20 |
| Clase de protección | II |
| Dimensiones | 80x80x53mm |

