The DALI Dimmer SR-2302BEA is a constant voltage dimming controller with 4 channel, 8A per channel output, which complies to standard DALI protocol with 1 DALI address to control 4 channels synchronously. The DALI address can be manually assigned and shown on the numeric digital display or automatically assigned by master controllers.
1 DALI address is available for 4 channels to work synchronously. 0%-100% smooth dimming can be achieved by the DALI dimmer via logarithmic dimming, which is perfect for human’s vision.
| Tensión de entrada | 12-36VDC |
|---|---|
| Corriente de salida | 4x8A |
| Potencia de salida | 4x(96-288)W |
| Observaciones | Tensión constante |
| Tamaño (LxAxA) | 170x59x29mm |
| Consumo DALI | 2 mA |
| Gama de regulación | 0.1%-100% |
| Temperatura ambiente | -20℃ +50℃ |

