The light-powered Zigbee GP switch is a wireless transmitter that communicates with a wide variety of Zigbee
compatible systems. The switch uses a solar panel which generates and stores power from any
natural or artificial light source to power a built-in transmitter. This transmitter sends wireless radio signals that
are used to remotely control a compatible system.
| Tipo de interruptor | CCT Control |
|---|---|
| Alcance de la transmisión | 10-30 m (típico) |
| Radiofrecuencia | 2,4 GHz |
| Fuente de alimentación | Alimentado por luz (cualquier fuente de luz natural/artificial) |
| Botones | 4 |
| Dimensiones | 80 x 80 x 10,3 mm |
| Temperatura de funcionamiento | -20℃~+45℃ |
| Humedad de trabajo | 10%~95% HR sin condensación |
| Grado de impermeabilidad | IP20 |
| Garantía | 5 años |

