This Homeelife to DALI gateway supports addressing, grouping, and scene configuration for up to 64 DALI devices, including DT6 and DT8 types (Tc, XY, RGBWA). With a built-in 250mA DALI power supply, it eliminates the need for extra wiring. Easily configured via the Homeelife App, it enables wireless independent control and supports up to 80–100 gateways per network.
| Fuente de alimentación | 100-240 V CA |
|---|---|
| Tensión de salida | 16Vdc |
| Salida de alimentación del bus DALI | 250mA max. |
| Protocolo de radio | Bluetooth |
| Frecuencia de funcionamiento | 2,4 GHz |
| Temperatura de funcionamiento | -20℃~50℃ |
| Humedad relativa | 8% a 80% |
| Dimensiones | 170x59x29mm |

