The Casambi BLE to DALI Ceiling Mounted AC PIR Sensor with 10A Relay features PIR motion detection and daylight harvesting capabilities. It works seamlessly with DALI drivers or luminaires, offering broadcast control and autonomous sensor-based control for efficient operation.
This sensor is designed for indoor applications, ensuring effective energy management and automation.
| Tensión de funcionamiento | 220~240VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Standby power | <0,5 W |
| Relé | Max. 10A, 400W LED |
| Dimensión | φ90*52mm |
| Material | Flame-retarant/ABS |
| Clase de protección | Clase II |
| Norma EMC (CEM) | EN 55015, EN 61000, EN 61547 |
| Safety standard(LVD) | EN60669-1, EN60669-2-1, AS/NZS60669-1/-2-1 |
| ROJO | En300328, EN301489-1/-17 |
| Certification | ENEC, CE, EMC, RED, RCM |
| Frecuencia del transceptor | Banda ISM de 2,4 GHz |
| Alcance de la radio | 50 metros (164 pies) en campo abierto |
| Certificación de radio | FCC/IC,CE |
| Características | Transmisión DALI, direccionamiento individual/grupal, control de escenas Control autónomo basado en sensores, control programable |
| Detección de movimiento | Max. 8m @3m height |
| Instalación | Max. 5m |
| Bloque de terminales/Tamaño del cable | 0.5mm² – 1.5mm² solid or stranded |
| Longitud del cable pelado | 6-7 mm |
| Temperatura de funcionamiento | Ta: -20°C to +50°C |
| Clasificación IP | IP44 (Front-face), IP44(with surface mount kit) |

