The 2.4G Mesh DIM Wall Mounted Controller features a touch-sensitive glass interface available in white and black, designed to be compatible with all universal series 2.4G Mesh receivers. Operating at a 2.4GHz radio frequency, it allows for control of single-color lighting across three zones or areas.
| Frecuencia de funcionamiento | 2,4 GHz |
|---|---|
| Alcance de transmisión (campo libre) | 30m |
| Fuente de alimentación | 100-240 V CA |
| Temperatura de funcionamiento | 0-40℃ |
| Humedad relativa | 8% a 80% |
| Gama de regulación | 0.1%-100% |
| Dimensiones | 120x75x29,1 mm |
| Tipo de protección | IP20 |

